13.6 C
Alessandria
domenica, Ottobre 17, 2021

Regjistrimet ne shkolle

Gjate muajve te Janarit dhe te Shkurtit, kushdo  qe ka femije ne moshen shkollore duhet te bej regjistrimin e tyre ne shkollen qe duhet te ndjekin.
Duke filluar nga ky vit regjistrimet ne shkollat pubblike, duke perjashtuar kopshtet, duhet te behen ne menyre te detyrueshme on-line.
Per tu regjistruar eshte e mjaftueshme te vizitosh faqen e internetit  www.iscrizioni.istruzione.it dhe te besh regjistrimin duke klikuar mbi imazhin “regjistrime on-line”.
Pastaj duhet te kerkoni shkollen ne te cilen deshironi te regjistroni femijen  dhe duhet te plotesoni modulin qe do ju shfaqet, nje email konfermimi do tju dergoje te dhenat e juaja per te hyre  dhe per te vazhduar praktiken e regjistrimit: do tju dergohet nje username dhe nje fjalkalim.
Gjate plotesimit se modulit duhet te çohet edhe kodi i shkolles qe keni zgjedhur, qe do ta gjeni ne linkun “La scuola in chiaro” gjithmon ne sitin e pershkruar , kur te mbaroni proceduren do te mermi nje email konfermimi.
Nga kjo faqe do te jet e mundur te ndiqni  te gjithe proceduren e praktikes deri ne perfundimin e saj.
Ky sherbim do te jete i aktivizuara deri me 28 shkurt 2013.
Redazione
Articolo precedenteInscripción a la escuela
Articolo successivoInscrieri la scoalà
0 0 voti
Valutazione articolo
Subscribe
Notificami
guest
0 Commenti
Inline Feedbacks
Vedi tutti i commenti
- Advertisement -

Popolari

Social

4,523FansMi piace
3,520FollowerSegui
2,512FollowerSegui
Zapping sfoglia PDF online
Zapping Casa sfoglia PDF online
Zapping da Leggere sfoglia PDF online

Ultimi articoli

0
Vorremmo sapere cosa ne pensi, scrivi un commento.x
()
x