15 C
Alessandria
venerdì, Ottobre 22, 2021

Ne Shqiperi fiton qendra e majte

Me 84 vende ne 140, qendra e majte e drejtuar nga Edi Rama ka arritur te mare shumicen ne parlament. Udhëheqësi i koalicionit të qendrës së djathtë Berisha, mori përgjegjësinë për humbjen dhe njoftoi dorëheqjen e tij nga partia qe ka drejtuar per me shume se 20 vite. Socialistet e Edi Rames kane fituar zgjedhjet politike ne Shqiperi me 53% te votave kundrejt 36 % te marra nga demokratet e ish kryeministrit Sali Berisha. Ajo qe i beri 90 mije votuesit qe kishin votuar Berishen ne 2009, te humbisnin besimin, ishin kritikat qe i drejtoheshin ketij te fundit, per mungesen e luftes ndaj korrupsionit dhe per mungesen e reformave te duhura per zhvillimin e vendit, ku shume familje mbijetojne vetem me te ardhurat e te afermeve nga Italia dhe Greqia.

Articolo precedenteBani pentru munca tinerilor
Articolo successivoUn’informazione multilingua
0 0 voti
Valutazione articolo
Subscribe
Notificami
guest
0 Commenti
Inline Feedbacks
Vedi tutti i commenti
- Advertisement -

Popolari

Social

4,523FansMi piace
3,520FollowerSegui
2,512FollowerSegui
Zapping sfoglia PDF online
Zapping Casa sfoglia PDF online
Zapping da Leggere sfoglia PDF online

Ultimi articoli

0
Vorremmo sapere cosa ne pensi, scrivi un commento.x
()
x